وارد نمودن چندین محصول در مجنتو

آموزش چگونگی import نمودن محصولات به وسیله ی فایل های CSV


مطمئنا وارد نمودن تعداد زیادی از محصولات به صورت دستی در مجنتو کار بسیار ناخوشایندی است. وارد کردن محصولات به صورت تک تک زمان بسیار زیادی رو به خود اختصاص می دهد مخصوصا اگر تعداد محصولات زیاد باشد. اما خوشبختانه مجنتو دارای ویژگی است که می توان سختی این مشکل را بر طرف نمود.

در ابتدا، توسط بخش مدیریت به Catalog -> Manage Categories بروید.

مجنتو کار import product

تمام دسته بندی های لازم محصولاتتون رو در این بخش تولید کنید.

مجنتو کار import product

و بعد از پر نمودن فرم با اطلاعات لازم بر روی دکمه Save Category  کلیک کنید.

مجنتو کار import product

به یاد داشته باشید که باید حتما از category ID هایی که ساختید یادداشت داشته باشید. من پیشنهاد می کنم که این اطلاعات را در یک فایل متنی نگهداری کنید تا در موقع import نمودن از آنها استفاده کنید.

مجنتو کار import product

اگر شما قصد اضافه نمودن خصوصیت های(attribute) بیشتری به محصولات import شده هستید، شما باید آنها را از Catalog ->Attributes ->Manage Attributes -> Add new Attribute ایجاد نمایید. شما می توانید از این قابلیت برای اضافه نمودن تمام خصوصیت های سفارشی که به صورت پیش فرض در مجنتو نیستند استفاده کنند. توجه داشته باشید که شما می توانید خصوصیت های اضافی را بعدا در هنگام ساخت محصولات اضافه نمایید. این بستگی به شما دارد که بخواهید خصوصیت ها را قبل و یا بعد از ساخت محصولات بسازید.

مرحله بعد، وارد کردن محصولات به مجنتو به صورت دستی است. شما می توانید بعدا محصولات را export کنید و از آن به عنوان قالبی برای وارد نمودن دسته ی بزرگی از محصولات استفاده کنید. مطمئن باشید که تمام خصوصیت های مربوط به این محصولات را که قرار است import کنید، در نظر گرفته باشید. ممکن است شما بخواهید تمام محصولات پیش فرض فرض را پاک کنید چون ممکن است نیازی به آنها نداشته باشید و سپس یک محصول جدید به عنوان قالبی برای import کردن استفاده کنید.

در زمانی که یک محصول جدید می سازید و آن را ذخیره می کنید این محصول در لیست محصولات فروشگاه مجنتو قابل مشاهده است.

مجنتو کار import product

در حال حاضر همه چیز آماده ساخت فایل مثال برای export به عنوان قالب است. در فضای مدیریت مجنتو به مسیر System -> Import/Export -> Dataflow – Profiles -> Export All Products بروید. در زیر Profile Information -> Store  فروشگاه مد نظر را برای import کردن محصولات انتخاب کنید. در زیر منوی Data Transfer drop down گزینه  Local/Remote Server انتخاب کنید. مطمئن شوید که در زیر Data Format فرمت اCSV / Tab Separated انتخاب شده باشد و در Save Profile کلیک نمایید. سپس کلید export all products را دوباره کلیک کرده و در نهایت Run Profile in Popup را بزنید.

مجنتو کار import product

اعمال فوق سبب می شود که فایلی با نام “export_all_products.csv” در زیر مسیر var/export/ در محل نصب مجنتو تولید شود. صفحه export شدن اطلاعات همانند عکس زیر می باشد.

مجنتو کار import product

بعد از دانلود نمودن فایل مشاهده می کنید که فایل شامل ستون هایی برای هر خصوصیت است که در پیش برای آن تعریف کرده بودید. توسط یک برنامه مناسب (MS Excel, Open Office Spreadsheet) فایل را باز کنید و سعی در اضافه کردن محصولات مد نظر برای import کردن کنید. مطمئن باشید که خصوصیت های متناظر در ستون درستی copy/paste شود. از category IDs هایی که در بالا به آن اشاره شده بود و ذخیره کرده بودید در این جا استفاده کنید و id های متناظر با دسته های مد نظر برای هر محصول را در فایل اضافه کنید.

زمانی که مراحل فوق را به انجام رساندید به فضای مدیریت مجنتو بروید و به مسیر System -> Import/Export -> Dataflow – Profiles -> Import All Products بروید،به مسیر ذخیره ی فایل csv بروید و سپس گزینه Upload را کلیک کرده. بعد از این که فایل را آپلود کردید، گزینه ی Import All Products را دوباره کلیک کنید. از منوی drop down بر روی فایل csv که آپلود کرده بودید کلیک کنید و از صفحه باز شده Run Profile را کلیک کنید. صفحه ی وضعیت به صورت تصویر زیر می باشد.

مجنتو کار import product

زمانی که import محصول کامل شد شما با پیامی همانند تصویر زیر مواجه می شوید.

مجنتو کار import product

هم اکنون شما می توانید در فضای مدیریت مجنتو وارد بخش محصولات شده و محصولات import شده را مشاهده و چک نمایید. این محصولات در حال حاضر با خصوصیت های مد نظر شما موجود می باشند.

Summary
آموزش وارد کردن دسته ای محصولات در مجنتو
Article Name
آموزش وارد کردن دسته ای محصولات در مجنتو
Description
آموزش چگونگی import نمودن محصولات به وسیله ی فایل های CSV
Author
Publisher Name
مجنتوکار
Publisher Logo