قدرتمند در سئو

مجنتو، قدرتمند در سئو

URL های کاربر پسند، استفاده از نقشه سایت گوگل و استفاده از متا تگ های مناسب برای هر محصول، دسته بندی و تگ گذاری روی محصولات و صفحات سبب گردیده که سیستم مدیریت محتوا مجنتو را در سئو بسیار قوی گرداند. همچنین افزونه های تخصصی تری برای سئو در مجنتو وجود دارد که می توان به صورت ویژه ای به سئو در مجنتو پرداخت. در واقع مهمترین ویژگی مجنتو، سازگاری و همانگی با قدرتمند ترین موتور جستجو یعنی گوگل است که این ویژگی امکانات ویژه ای را برای مجنتو نسبت به دیگر سیستم های مدیریت محتوا فراهم می کند.

پشتیبانی بین المللی

مجنتو، پشتیبانی بین المللی

با پشتیبانی مجنتو از زبان فارسی، واحد پول ایران (ریال)، زبان های راست چین، سختی سازگار کردن محصولات با این اختلافات موجود، بدون دخالت کد ساده گردیده است. مجنتو در اکثر کشور های جهان در حال استفاده است ولی متاسفانه در سال های گذشته به دلیل کم بودن حجم تبادلات الکترونیک در ایران، مدیران فروشگاه های آنلاین کمتر به فکر استفاده از مجنتو بودند اما اکنون با وجود فروشگاه های بزرگی مثل دیجی کالا و بامیلو جای شکی برای انتخاب این سیستم مدیریت محتوا باقی نمی ماند چرا که مجنتو همه ی ویژگی های مورد نظر یک فروشگاه اینترنتی در کلاس جهانی را دارا است.

سیستم مدیریت محتوا متن باز

مجنتو، سیستم مدیریت محتوا متن باز

مجنتو دارای دو نسخه ی متفاوت است. نسخه Enterprise که برای کمپانی های بزرگ و دارای سابقه طولانی در اداره فروشگاه های اینترنتی مناسب است و دیگری نسخه Community که معمولا برای راه اندازی و شروع به کار فروشگاه های جدید و کسب و کارهای نو پا مورد استفاده قرار می گیرد. کمپانی مجنتو امکان دسترسی به کدهای این سیستم مدیریت محتوا را برای کاربران باز گذاشته است. گر چه استفاده از مجنتو نیاز به مهارت برنامه نویسی ندارد ولی می توان کد های برنامه را در صورت نیاز تغییر داد و بنا به نیاز مشتری سفارشی نمود. این ویژگی محدودیت های موجود در کد برنامه را از بین می برد.

امنیت بالا

مجنتو، امنیت بالا

امنیت در صفحات مجنتو از اولویت بالایی برخوردار است. همچنین مجنتو شامل نوع خاصی از ضفحات است که راه های نفوذ هکر ها را برای نفوذ به مجنتو سخت تر می کند. در ضمن افزونه های خاصی اعم از پولی یا رایگان به صورت ویژه برای امنیت در مجنتو لحاظ شده است که بنا به خواست مشتری می توان از آنها در مجنتو استفاده نمود هر چند استفاده از همان نسخه ی پیش فرض نیز هیچ مشکل امنیتی را به وجود نمی آورد زیرا تیم بسیار حرفه ای مجنتو به صورت مداوم و با استفاده از شبکه جهانی کاربران و فروشگاه های خود در حال بهبود و رفع نقص این سیستم هستند و به صورت ماهیانه افزونه های امنیتی مورد نیاز بسیاری را به طور رایگان در اختیار مشتریان قرار می دهند.

قدرتمند در جستجو محصولات

مجنتو، قدرتمند در جستجو محصولات

تعریف ویژگی های مختلف و قابل جستجو برای هر محصول امکان دسترسی مشتریان را از طریق جستجو در سایت، به صورت چشم گیری افزایش می دهد. قرار دادن چندین عکس برای محصول، گزینه های فیلتر نمودن محصولات، لیست علاقه مندی ها و … سبب گردیده تا محصولات به راحتی و از کانال های گوناگون کاربر پسندی قابل دستیابی باشند. ناوبری آسان، سیستم فیلترینگ پیشرفته، مقایسه محصولات از جمله امکاناتی است که مجنتو را از دیگر سیستم های مدیریت محتوا در حوزه ی فروش محصولات متمایز می کند.

مدیریت خدمات فروشگاه

مجنتو، مدیریت خدمات فروشگاه

مدیریت محصولات و موجودی، مدیریت واردات و صادرات، اعمال مالیات های مختلف بنا به قوانین کشوری و امکان اضافه نمودن ویژگی های متنوع برای هر محصول که سبب می گردد محصولات خود را بنا به صنف کاری خود تعریف کنیم تا دسترسی به محصولات برای مشتریانمان ساده تر گردد. در واقع ویژگی های ذکر شده در دیگر سیستم های مدیریت محتوا تنها با خرید و نصب چندین افزونه غیر سازگار قابل دسترسی است که مجنتو با جمع آوری و بهینه سازی آنها کار را برای مدیر فروشگاه راحت تر می کند. فراموش نکنیم که مجنتو یک سیستم مدیریت محتوا اختصاصی برای فروشگاه های اینترنتی است و به صورت اختصاصی برای این کار طراحی شده، در صورتی که دیگر سیستم های مدیریت محتوا کاربرد های اختصاصی دیگری دارند که می توان به آنها فروشگاه را هم اضافه کرد که این چند کاربری دیگر سیستم های مدیریت محتوا سبب گردیده تا در حوزه خاص فروشگاه آنلاین از مجنتو عقب باشند.

حساب های مشتری

مجنتو، حساب های مشتری

نمایش وضعیت و تاریخچه سفارشات مشتری، اطلاع رسانی به کاربر توسط لیست علاقه مندی ها، عضویت در خبرنامه و امکان درج اطلاعات حساب و آدرس مشتری، اطلاع رسانی به مشتری از طریق ایمیل و پیامک و … از جمله مواردی است که مشتری را از جزییات خرید و علاقه مندی هایش آگاه می کند و ارتباط فروشگاه آنلاین را با مشتری حفظ می کند تا به وسیله این ارتباط وفاداری مشتری به فروشگاه شما را بیشتر از پیش گرداند.

مدیریت سفارش

مجنتو، مدیریت سفارش

کنسول مدیریت فروشگاه مجنتو با امکان دسترس چندین کاربر با حق دسترسی های متفاوت جهت ایجاد فاکتور، اطلاع رسانی به مشتری و … فروشگاه اینترنتی شما را به یک فروشگاه فیزیکی نزدیدک تر می گرداند و کار را هم برای شما و هم برای مشتریانتان ساده تر می گرداند. امکانات فوق سبب می گردد تا کارمندان فروشگاه خود را به دسته های مختلفی برای انجام کارهای مشخصی تقسیم کنید.

پرداخت

مجنتو، پرداخت

سازگاری مجنتو با درگاه های بانکی موجود در ایران و وجود افزونه های مختلفی برای این درگاه ها از جمله سولاتی است که معمولا مشتریان در مورد نحوه دریافت وجه از مشتری برایشان پیش می آید. همچنین این امکان وجود دارد که فروش محصولات را با چندین روش (روش پرداخت آنلاین یا پرداخت در محل) تعریف کنید. همچنین وجود صفحه ای جدا برای پرداخت، پشتیبانی از SSL، پرداخت بدون نیاز به حساب کاربری از جمله مواردی است که کاربران را به خرید از فروشگاه شما ترقیب می کند.